Blog

tylko unikalne i tematyczne artykuły

Posted by admin On Styczeń - 8 - 2017

Producenci kosmetyków od narodzin rynku prześcigali się w lansowaniu coraz to nowszych, „perfekcyjnych” związków i stosowaniu jeszczeciekawszych i porywająco brzmiących komponentów. Rajd ten zaprowadził jednak do skutku takiego, że notorycznie na własną skórę nakładamy mnóstwo chemikaliów. Większość z nich na przestrzeni lat ujawniło swe szkodliwe działanie. W sprzeciwie wobec tego postępowego pociągu kształtuje się coraz bardziej szanowana kosmetyka organiczna.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej jesteśmy w stanie zaobserwować trend polegający na obecności w produktach do pielęgnacji elementów wywodzących się z naturalnego środowiska. Niejednokrotnie mogą być to półprodukty doskonale nieobce naszym babciom. Drugą młodość przeżywają naturalne produkty, jak woda różana olej lniany i inne zioła, czy olejki eteryczne. Z tego środowiska wyłaniają się również firmy oferujące kompletnie organiczne kosmetyki, czyli takie, wewnątrz których formule nie wykryjemy żadnych chemicznych substancji.

Które kosmetyki organiczne opłaca się zakupić oraz ze względu na co?

Duża liczba użytkowników zauważa korzystne skutki i skłania się totalnie przejść na te nowe rozwiązanie. Od czego zacząć, by dojść do tego, czy zielone produkty okażą się dla nas odpowiednie? Na pewno można przetestować ekologiczne, masła do pielęgnacji i złuszczający scrub do ciała. Tego typu przykłady kosmetyków wydają się hitem ostatnich lat i coraz łatwiej można je kupić. Jest możliwym też zabrać się za ich samodzielny wyrób. Organiczne masło do skóry na bazie masła kakaowego lub shea to wspaniały kosmetyk, do wykorzystania w zimowy okres. Złuszczający scrub do ciała także oznacza doskonały naturalny kosmetyk na start. Wytworzony samodzielnie, na przykład z mielonej kawy czy cukru z adnotacją soku aloesowego i oleju arganowego wraz z sokiem z aloesu kosztuje niewiele, a spisze się znakomicie, zapewniając niezwykle gładką i delikatną w dotyku skórę.

Co poza tym warto wiedzieć?

Otwierając przygodę z kosmetyką organiczną łatwo wpakować się w którąś z pułapek zastawianych przez korporacje. Coraz więcej etykiet na półkach sklepów przyciąga wyrażeniami w stylu „eko” tudzież „natural”, tyle że najczęściej mogą być to puste slogany. Powinno się zatem studiować listy składników kupowanych wyrobów. Dobrze jest też podszkolić się, chociażby korzystając z informacji w sieci, w zakresie tego, które ze składników są naturalnego pochodzenia oraz pożyteczne, a jakie krzywdzące.

Zobacz więcej na wildbliss

Ciekawe artykuły:

Comments are closed.